• Lekcja geografii inaczej

      29.11.2022

      24 listopada na lekcję geografii w liceum w Dobiegniewie została zaproszona Pani Burmistrz Sylwia Łaźniewska. Tematem zajęć, które poprowadziła była rewitalizacja, czyli przywrócenie do życia zdegradowanych obszarów. Pani burmistrz od wielu lat zajmuje się tą tematyką, dlatego młodzież mogła bezpośrednio od niej uzyskać najważniejsze informacje dotyczące modelowych rewitalizacji w Polsce i w naszej gminie. Pomysł był znakomity. Zaangażowanie i znajomość problematyki Pani Burmistrz oraz otwartość w rozmowie z uczniami bardzo przybliżyła młodzieży program rewitalizacji na różnych płaszczyznach.

      Jolanta Kadler

     • Co słychać w Oddziale Przedszkolnym?

      28.11.2022

      Bal Jesieni

      W tym szczególnym dniu dzieci przybyły w pięknych, kolorowych, jesiennych strojach. Bawiły się, śpiewając i tańcząc oraz aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

      Niezwykła lekcja przyrody

      14 listopada oddziały przedszkolne miały lekcję przyrody w Nadleśnictwie Smolarz. Dzieci brały udział w zabawach przygotowanych przez leśniczych. Rozpoznawały drzewa iglaste i liściaste. Dowiedziały się, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy, a także poznały zawód leśniczego.  

      Dzień Pluszowego Misia

      25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Poznały historię pluszowego misia, brały udział w zabawach ruchowych, quizach oraz wykonały prace plastyczne.

    • Święto Pluszowego Misia
     • Święto Pluszowego Misia

      27.11.2022

      25 listopada  w ramach obchodów Światowego Dnia  Pluszowego Misia w naszej szkole mieliśmy przemiłe święto. Było wiele „misiowych atrakcji”. Dzieci poznały historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta. Światowy, chociaż pluszowy miś, ma już ponad sto lat. Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie  misiaczki, zagościły na  wystawie. W tym dniu odwiedzono uczniów z zagadkami i słodkim poczęstunkiem. Odbył się też konkurs na najładniejszy plakat z misiem. Przecież miś jest najlepszym przyjacielem każdego dziecka i cieszymy się, że jest z nami na dobre i złe.

       

     • Andrzejki

      27.11.2022

      24 listopada w budynku szkolnym przy ulicy Gdańskiej odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Na przystrojonym witrażami i balonami korytarzu uczniowie z klas IV-VI tańczyli w rytm popularnych przebojów. W trakcie zabawy można było sobie powróżyć u wróżki Zafiry, w którą zamieniła się Pani Magdalena Szczypkowska. Pani Agnieszka Jacków pomagała w przelewaniu wosku przez klucz i w przekłuwaniu serca, wyłaniającego  imię przyszłej wybranki lub wybranka. Pan Dariusz Majowicz czuwał nad przebiegiem wróżby polegającej na przekładaniu butów. Można było także wybrać spośród zgromadzonych rekwizytów ten, który „zapowiadał”, jaki zawód będzie się wykonywać w przyszłości. Wróżby andrzejkowe traktowano z przymrużeniem  oka. Nie zabrakło  śmiechu i radości.

       

     • Mistrzostwa Powiatu Strzelecko – Drezdeneckiego w Szachach

      27.11.2022

      22 listopada w Centrum Aktywności Społecznej w Strzelcach Krajeńskich odbyły się Mistrzostwa Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego w Szachach. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych drużyn na finały wojewódzkie, popularyzacja sportu szkolnego i szachowego oraz pokazanie młodzieży innych form spędzania czasu wolnego. Organizatorem turnieju był Powiat Strzelecko-Drezdenecki, Strzeleckie Towarzystwo Miłośników Gry Królewskiej i Strzelecki Ośrodek Kultury. Drużyny rozgrywały kolejne partie w tempie po 15 minut na zawodnika w czteroosobowych zespołach: 3 chłopców i 1 dziewczyna. Mecze odbywały się w systemie kołowym „każdy z każdym”. Drużyna z Igrzysk Młodzieży Szkolnej również brała udział w turnieju. Nie była jednak liczona do klasyfikacji Igrzysk Dzieci. Nasza drużyna zajęła III miejsce.

     • Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców

      27.11.2022

      21 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego w Unihokeju Dziewcząt. Turniej odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Strzelcach Krajeńskich. W kategorii Igrzyska Młodzieży dziewczęta z klas ósmych zajęły I miejsce. W walce do tytułu mistrzowskiego pokonały drużyny z Ogard, Bobrówka i Strzelec Krajeńskich. W Igrzyskach Dzieci młodsze dziewczęta z klas piątych i szóstych zajęły II miejsce po zaciętej i wygranej walce ze Szkołą Podstawową w Strzelcach Krajeńskich. Grą podczas rozgrywanych meczów kierował Dariusz Majowicz.

      Dnia 22.11.2022 r. w Strzelcach Kraj odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Chłopców, w których brała udział reprezentacja naszej szkoły. Drużyna chłopców po zaciętym meczu ze Szkołą Podstawową nr 1 w Strzelcach Kraj. zdobyła drugie miejsce. Opiekunem dobiegniewskiej drużyny był Jakub Oberda.

     •  16 listopada DZIEŃ TOLERANCJI

      20.11.2022

      W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji przypadającego na dzień 16 listopada w naszej szkole zrealizowano zadanie przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami  przygotowali plakat promujący  tolerancję . Efekt pracy uczniów można podziwiać przechodząc korytarzem szkolnym. Poniżej prezentujemy plakaty uczniów.

      Pamiętajmy - TOLERANCJA to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia. Szanujmy się nawzajem.

      W grudniu  kolejne zdanie do zrealizowania :)

     • MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

      13.11.2022

      Tradycyjnie, jak co roku w listopadzie br., odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM (kat. Igrzyska Młodzieży Szkolnej) w Górkach Noteckich.

      Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie reprezentowali: Oliwier Karaśkiewicz, Igor Mączka, Michał Staszak, Oskar Szymoniak. Mecze rozgrywane były drużynowo (parami), do trzech wygranych meczów. W mistrzostwach wystartowało 7 zespołów. Nasza najlepsza drużyna w składzie: Oliwier Karaśkiewicz i Oskar Szymoniak, po pasjonującej walce, wygrywając wszystkie mecze, zdobyła mistrzostwo powiatu uzyskując awans do finału wojewódzkiego. Para Michał Staszak i Igor Mączka przegrała tylko mecz finałowy z Oskarem i Oliwierem, zajmując tym samym II miejsce w zawodach.

      Gratulujemy Mistrzom i Wicemistrzom!!!

     • Obchody Święta Niepodległości w budynku przy ul. Gdańskiej 8

      09.11.2022

      Od poniedziałku do czwartku zajęcia z wychowawcą wg ustalonych propozycji:

      Kl. 0 Film „Polak Mały” + kolorowanka

      Kl.1 Film „Kasztanka” +kolorowanka

      Kl.2 Film „Baśka Murmańska”+ kolorowanka

      Kl.3 Zwiedzanie wystaw „Niepodległość nie jest dana na zawsze…”, „Wokół symboli narodowych….”+ kolorowanki

      Kl.4  Quiz o Józefie Wybickim + nauka 4 zwrotek hymnu państwowego

      Kl.5 Bieg lub marsz na 1918 m , gry edukacyjne o niepodległości

      Kl.6 Zapoznanie z utworami patriotycznymi na lekcjach wychowawczych

      W dniu 10.11.22:

      kl.0a przygotowuje  przedstawienie patriotyczne - godz.9:00.

      Wspólne odśpiewanie hymnu o godz.11:11 (wyjście na korytarze po 3 dzwonkach).

      Konkurs „Wokół symboli narodowych” o godz.12:00 sala nr 20.

      Konkurs „ Jaka to melodia- rozpoznawanie utworów patriotycznych”- prowadzi pani Marta Kozłowska sala nr 21

       

       

     • Nocowisko 1 DDHiZ

      09.11.2022

      W dniach 4-5.11.22 odbyło się Nocowisko 1 DDHiZ. To  tradycja naszej drużyny, nowo przyjęci adepci muszą przejść próbę wspólnych godzin w naszej szkole. Najwięcej emocji wśród zuchów  zawsze wzbudza wieczorny spacer po szkole. Świecowisko ukazało wiele zdolności naszych zuchów i harcerzy. W sobotę zorganizowany został bieg, podczas którego sprawdzana była wytrwałość, hart i kreatywność uczestników. Wszyscy otrzymali pieczątkę naszej drużyny jako znak, że próbę przeszli pomyślnie. Ponadto paru harcerzy i zuchów wzięło udział w konkursie patriotycznym organizowanym przez Centrum Kultury w Dobiegniewie. Zwycięzcom gratulujemy!!

     • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

      09.11.2022

      W Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania uczniowie klasy II a przynieśli do szkoły wszystko to, co niezbędne aby przygotować „zdrowe kanapki ”. No i zaczęło się: świeże warzywa, masło, sery, ciemne pieczywo – żadne zdrowe produkty nie były nam obce. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie dzieci przygotowały kolorowe kanapki, , które jedzone przy wspólnym stole wyjątkowo wszystkim smakowały.Drugie śniadania zjadane podczas pobytu w szkole pozwala skoncentrować się na wykonywanych zadaniach, dodaje energii, zapobiega bólom głowy oraz pomaga w nauce. Wspólnie przygotowywany posiłek to była świetna zabawa, dzięki której uczniowie uczyli się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

     • Dzień Strachów w budynku na Poznańskiej

      05.11.2022

      28 października w budynku na Poznańskiej trochę wiało grozą... Powodem był jeden z dni tematycznych organizowanych przez Samorząd Uczniowski pod hasłem Dzień Strachów. Szkolnymi korytarzami przechadzały się zjawy, piękne panny, czarodzieje, a nawet... dinozaur. Było kolorowo i naprawdę strasznie. Wszyscy przebrani uczniowie wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez SU, który zasponsorował atrakcyjne nagrody. Jury w składzie: Martyna Dąbrowska, Martyna Kalinowska, Rafał Idczak i opiekun SU pani Beata Nawojska-Idziak po burzliwych obradach wyłoniło trzech zwycięzców i ustaliło cztery wyróżnienia.

     • III MIĘDZYNARODOWA AKCJA BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE

      05.11.2022

      25 października odbyła się w naszej szkole III MIĘDZYNARODOWA AKCJA BICIA REKORDU                            W CZYTANIU NA PRZERWIE. Wzięło w niej udział 294 uczniów. Na drugiej przerwie uczniowie klas 3-6 relaksowali się z książką w wybranych przez siebie miejscach. Jedni czytali w klasach, drudzy  na korytarzach czy schodach. Dzieci z klas pierwszych i drugich słuchały bajek czytanych im przez zaproszonych rodziców.

      W ramach tego przedsięwzięcia zorganizowano szereg konkursów:

      - konkurs „ Mistrz ortografii” dla kl.4

      - konkurs „Znawca  lektur” dla kl. 5-6

      - konkurs plastyczny „ Mój ulubiony bohater literacki” dla kl.3

      - konkurs na najciekawszy kostium postaci z książki dla wszystkich klas 1-6

       Oprócz wyżej wymienionych konkursów wszyscy mieli za zadanie wykonać plakat promujący czytelnictwo. Klasy 4-6 miały także możliwość zdobycia głównej nagrody, czyli dnia wolnego od sprawdzania wiedzy Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie za aktywny udział w tej ważnej i potrzebnej akcji.

      #przerwanaczytanie

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

     • „Polska szkoła XXI wieku”

      05.11.2022

      Przedstawiciele SU Martyna Kalinowska, Błażej   Krygier i Rafał Idczak wraz z opiekunem panią Beatą Nawojską-Idziak 28 października wzięli udział w konsultacjach wojewódzkich dla młodzieży. Spotkanie organizowane było przez Radę Dzieci i Młodzieży w porozumieniu z Ministrem Edukacji i Nauki i przy wsparciu gorzowskiego Kuratorium Oświaty. Młodzież wysłuchała panelu dyskusyjnego „Polska szkoła XXI wieku”, a potem wzięła udział w dyskusji dotyczącej problemów hejtu, przemocy, oszustwa i sposobów ich rozwiązywania. Debatowała też nad potrzebą i zasadnością korzystania ze smartfonów w szkole. W spotkaniu, które odbyło się w Zespole Szkół Gastronomicznych w Gorzowie, wzięli udział przedstawiciele szkół ponadpodstawowych naszego województwa wraz z opiekunami, a gościem honorowym była Lubuska Kurator Oświaty pani Ewa Rawa.

     • Spotkanie z Panią Krystyną Konecką

      27.10.2022

      26 października br. odbyło się spotkanie kl.6c z poetką i dziennikarką urodzoną w Dobiegniewie Panią Krystyną Konecką. W trakcie wyjątkowej lekcji języka polskiego uczniowie mieli możliwość wysłuchania wspomnień poetki dotyczących naszego miasta. Opowiedziała także o swoich utworach. Przedstawiła również twórczość  norweskiego malarza i grafika Edvarda Muncha. Opowieściom towarzyszył pokaz zdjęć. Na zakończenie uczniowie złożyli  Pani Krystynie Koneckiej gratulacje z okazji 50-lecia pracy twórczej i życzyli sukcesów w dalszej działalności literackiej.

     • Godziny dostępności

      18.10.2022

      Od 1 września 2022 r. w naszej szkole realizowana jest godzina dostępności. Nauczyciel jest dostępny w szkole dla uczniów, wychowanków lub ich rodziców w wymiarze: 1 godziny tygodniowo - w przypadku zatrudnienia w wymiarze co najmniej, 1 godziny na 2 tygodnie - w przypadku nauczyciela zatrudnionego w wymiarze niższym niż. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (tekst jedn.: Dz.U. z 2021 r. poz. 1762) - art. 42 ust. 2f.

      GODZINY_DOSTEPNOSCI.docx

       

     • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

      17.10.2022

       Rozpoczęcie nauki dla każdego dziecka jest jednym z najważniejszych momentów życia, na który czeka z niecierpliwością. Pierwsze spotkanie ze szkołą to czas wielkich przeżyć, poznawania nowych kolegów, koleżanek, sal lekcyjnych, wychowawców i nauczycieli. Poznawania nowych zasad i obowiązków.

      Po kilkutygodniowej nauce dla naszych pierwszoklasistów 13 października 2022 r.  nadeszła wyjątkowa chwila pasowania na ucznia. W czasie uroczystości nasi wspaniali pierwszoklasiści w obecności rodziców, nauczycieli oraz przybyłych gości, wykazali się dojrzałością i wiedzą, dzięki której mogli zostać przyjęci do grona uczniów. Uroczystego aktu pasowania dokonała Pani  Dyrektor Elżbieta Moś oraz Pani Wicedyrektor Elżbieta Szanderska. W tym doniosłym momencie pierwszoklasiści zostali włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Września - Woldenberczyków w Dobiegniewie. Serdeczne gratulacje oraz życzenia sukcesów edukacyjnych naszym uczniom złożyła Pani Burmistrz Sylwia Łaźniewska,  Pani Dyrektor Przedszkola „Baśniowa Kraina” Agnieszka Żendełek, Pani Dyrektor Żłobka „Gucio” Barbara Kusal oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Natalia Burdz. Uczniowie otrzymali wspaniałe prezenty oraz ufundowane przez Radę Rodziców medale.  

      Zapewne dzień pasowania na ucznia pozostanie na długo w pamięci każdego pierwszoklasisty, bo takich chwil w końcu nie sposób zapomnieć!