• Nauka przez zabawę

      29.03.2023

      W bieżącym roku szkolnym w klasach III SP realizowane są zajęcia z ROBOTYKI w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

      Niniejsza innowacja ma na celu wspieranie uczniów w rozpoznaniu i rozwijaniu ich własnych uzdolnień i zainteresowań oraz stanowienie alternatywnej możliwości spędzenia czasu wolnego z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Ma pobudzać do analitycznego myślenia, rozwijać kreatywność i motywować odwagę w rozwiązywaniu problemów.

      „Robotyka i programowanie” jest odpowiedzią na potrzebę dostosowania kształcenia do zmian wynikających z rozwoju nowoczesnych technologii i ich wpływu na codzienne życie, a także wyjście naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej.

      Zajęcia robotyki pomagają uczniom odkrywać nową pasję, jaką jest programowanie poprzez sięganie po treści ciekawe i bliskie dzieciom na tym etapie edukacyjnym.

      Do realizacji tego przedsięwzięcia wykorzystywane są m. in. zestawy klocków LEGO EDUCATION SPIKE ESSENTIAL.

     • Laboratoria Przyszłości

      28.03.2023

      Uczniowie klasy II b chętnie  uczestniczą w zajęciach z  Robotyki w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Wykonują  w oparciu o gotową instrukcję lub własne pomysły odpowiednie modele wykorzystując zestaw klocków LEGO SPIKE PRIME.  Na zajęciach projektowali model karuzeli. Poniżej  kilka zdjęć z tych zajęć.

     • Dzień dobry Wiosno, czyli Prometeje na Poznańskiej

      28.03.2023

      Pierwszy dzień wiosny świętowaliśmy z wielką pompą! Po trzech latach nieobecności (związanej z ograniczeniami epidemicznymi) na aulę na ulicy Poznańskiej powróciły Prometeje!

      Uroczystość swoimi początkami sięga czasów Zespołu Szkół im. C. K. Norwida. Przetrwała wszystkie zmiany organizacyjne szkoły, obrosła legendą i stała się naszą piękną tradycją.

      Prometeje pomyślane są jako uroczysta gala, podczas której wyróżniający się w społeczności szkolnej uczniowie zostają nagrodzeni wyjątkowymi statuetkami w siedmiu kategoriach. Zwycięzcami w tym roku zostali:

      ARTYSTA- Paloma Zielińska

      RÓWNIAK - Rafał Idczak

      EINSTEIN - Mateusz Pindel

      VIP - Martyna Dąbrowska

      SPORTOWIEC - Patryk Grocholski

      MISS VENUS - Martyna Kalinowska

      MISTER MARS - Krzysztof Południewski

      Prometeje to uroczyste święto, do którego uczniowie i nauczyciele przygotowują się całymi miesiącami. Za jego organizację odpowiedzialni są Samorząd Uczniowski i jego Opiekun. To właśnie oni decydują o motywie przewodnim imprezy, wybierają utwory, które pojawią się na scenie, przeprowadzają proces nominacji  i głosowania. Potem nadzór nad przebiegiem przygotowań i samej uroczystości już od lat obejmuje pani Beata Nawojska-Idziak, która dopina wszystko na ostatni guzik - czuwa nad scenariuszem, prezentacją i wykonaniem dekoracji podkreślającej temat imprezy. „Spina” też w całość występy wszystkich wykonawców, którzy przygotowywali się do nich pod opieką swoich wychowawców.

      W tym roku wszyscy stanęli (zresztą jak zwykle) na wysokości zadania. Na scenie, zgodnie z motywem przewodnim zobaczyć można było prawdziwą „Aleję Gwiazd”. 

      W tę tematykę wprowadziła nas przebojem Zdzisławy Sośnickiej sama pani dyrektor Elżbieta Moś w towarzystwie pań Renaty Zasik, Ewy Ciesielskiej, Iwony Dobrowolskiej i Sylwii Wróblewskiej-Bekały. W kolejnych występach każdy mógł odnaleźć coś dla siebie. Na początku na scenie pojawili się król i królowa popu - utwór Madonny zaprezentowała z wielką gracją klasa 2 LO, a  układ choreograficzny godny samego Michaela Jacksona pokazała 8A. Słowiańskie klimaty wytańczyła i wyśpiewała klasa 4 LO wykonując przebój wokalistki Cleo, a do amerykańskiej szkoły przeniosła nas 1 LO piosenką Britney Spears. Popłynęliśmy też rzekami Babilonu z zepołem Boney M., w który wcieliła się klasa 2 BS, podrygiwaliśmy w rytm rock and rolla z Elvisem i klasą 8 B, a w słoneczne, pełne optymizmu i szczęścia klimaty przeniosła nas klasa 8C wykonując utwór Eltona Johna. 3 LO przypomniała  atmosferę karnawału i zaprosiła na bal utworem Budki Suflera,  8 D przestrzegła przed konsekwencjami zdrady za pomocą słynnego przeboju Krzysztofa Krawczyka, zaś najmłodsza klasa 7A przeniosła w bajkowy świat kultowym utworem Zbigniewa Wodeckiego „Pszczółka Maja”. Zwieńczeniem imprezy był znany wszystkim przebój zespołu ABBA - do bycia królami i królowymi tańca zachęcały nas panie Sylwia Szachowicz, Paulina Paczesna, Agnieszka Chudy i Izabela Klimczyk. Podczas gali nie zabrakło też naszego słynnego szkolnego zespołu, czyli „Petard” pani Basi Grzebyk, który zaprezentował przebojowy układ taneczny.

      Impreza spotkała się z pełnym entuzjazmu przyjęciem, zarówno zaproszeni goście, jak i wszyscy wykonawcy bawili się wyśmienicie. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu i ciężkiej, wspaniałej pracy, jaką wykonali młodzież i nauczyciele.

      Tym, co jeszcze zachwycało uczestniczących w tegorocznej imprezie była dekoracja. Jej wygląd to zasługa „głównodowodzącej” pani Beaty Nawojskiej-Idziak, pań Pauliny Paczesnej i Barbary Grzebyk oraz całej zaangażowanej w jej tworzenie młodzieży. To jedna strona, ta widoczna. Jest jeszcze druga - sponsor. Dziękujemy naszej wspaniałej Radzie Rodziców za wielkie wsparcie finansowe, dzięki któremu było tak wyjątkowo i pięknie, oraz pani Przewodniczącej Natalii Burdz za osobiste zaangażowanie i pomoc. Dziękujemy za żywe zainteresowanie naszymi sprawami.

      Dziękujemy też wszystkim gościom za przybycie, uczniom i nauczycielom za występy, a pani Beacie Nawojskiej-Idziak za reżyserię.

      Z Prometejami wracamy za rok!

      P.S. Mikroporty wykorzystane podczas występów i aparat, za pomocą którego wykonano dużą część zdjęć dokumentujących imprezę zostały zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

     • Powitanie wiosny

      24.03.2023

      21 marca jak każdego roku obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. W tym dniu uczniowie z klas 0-VI i nauczyciele przyszli do szkoły wiosennie ubrani. Większość społeczności szkolnej założyła również dwie różnokolorowe skarpetki na dowód solidaryzacji z osobami chorymi na zespół Downa. Na wstępie klasy IV-VI zatańczyły „belgijkę”. Występujących przygotowywał pan Dariusz Majowicz. Potem odbyło się smażenie naleśników pod okiem pani Agnieszki Jacków i pani Edyty Dudyk w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Na szkolnym korytarzu funkcjonowała foto budka, którą przygotowała pani Marta Kozłowska. Można było zrobić zdjęcie w wiosennej scenerii. Nad organizacją czuwała pani Marzena Darowska. Dekorację na szkolnych korytarzach klas IV-VI przygotowała pani Monika Maćków, gazetkę wiosenną na holu klas I-III pani Urszula Czupryniak. W klasach można było obejrzeć film edukacyjny o zmianach zachodzących wiosną lub wspólnie z wychowawcą udać się na wiosenny spacer. Na sali gimnastycznej odbył się turniej klas czwartych w dwa ognie, który sędziował pan Jakub Oberda. Pierwsze miejsce zajęła klasa IVB, drugie – IVA, a trzecie - IVC. Klasy młodsze podczas zajęć edukacyjnych przedstawiały wiosnę przy pomocy różnych form plastycznych, także rysując znaki wiosny na płytkach tarasu. Odbył się również konkurs na wiosenne przebranie. Komisja wybrała pięć najciekawszych. Osoby wyróżnione: Gabrysia Fulko i Hanna Fliszta z klasy IB oraz Maja Muszyńska, Lena Pierzakowska, Ignacy Wilczak z klasy IIIB. Klasy I-III brały udział w wiosennym korowodzie z własnoręcznie wykonanymi hasłami, kwiatami i Marzannami. Wszyscy dobrze się bawili. Było dużo radości i pozytywnych emocji.

       

     • POZNAŃSKIE TARGI KSIĄŻKI 2023

      15.03.2023

      W piątek 10 marca grupa najbardziej zapalonych szkolnych miłośników literatury w towarzystwie p. Edyty Dudyk i p. Renaty Zasik  udała się  do Poznania na  Międzynarodowe Targi Książki. Tym samym, po przerwie spowodowanej pandemią, powróciła wieloletnia szkolna tradycja wyjazdu   na tą imprezę. Porannym pociągiem z małymi opóźnieniem (tylko 95 minut) dotarliśmy na miejsce. Wszystkie wcześniejsze niedogodności przestały być jednak ważne po wejściu do „Świątyni Książek”. W ciągu dwóch godzin  (na taki czas się umówiliśmy) każdy mógł spełnić swoje marzenia czytelnicze, tzn.: nabyć upragnione książki, spotkać  autora (i zdobyć jego autograf), zapoznać się nowościami czy wreszcie poprzebywać chwilę wśród ludzi podobnie „zakręconych”. Do domów wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia oraz zadowoleni z zakupów (chociaż z nieco chudszym portfelem…). Nie możemy się już doczekać, kiedy w przyszłym roku znowu odwiedzimy Poznań, aby ruszyć w tajemniczy, książkowy świat Targów. Pomocą służyła i pełniła opiekę nad uczniami w trakcie wycieczki p. Anna Siwek, za co serdecznie dziękujemy.

     • Doskonalimy umiejętności kulinarne

      13.03.2023

      Współpraca, podział obowiązków, bezpieczeństwo podczas obsługi sprzętu kuchennego - to ważne umiejętności, które uczniowie klasy 6a rozwijali na lekcji wychowawczej.

      Dzięki zakupionemu w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” sprzętowi, mogli wykorzystać opiekacze do przygotowania tostów. Wspólne przygotowanie posiłku bardzo zintegrowało szóstoklasistów.

       

     • Co słychać w Oddziale Przedszkolnym

      09.03.2023

      W styczniu przedszkolaki przedstawiły  jasełka. Dzięki temu mogliśmy  poczuć atmosferę minionych świąt. Radosny nastrój towarzyszył zaproszonym gościom i dzieciom.

      28 stycznia dzieci wspólnie z uczniami klas 1-3 świetnie bawiły się na balu karnawałowym. Tańcom towarzyszyły różne konkursy.

      W lutym grupa przedszkolna wspólnie z wychowawcą przygotowała występ artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Widownię stanowili najważniejsi w tym dniu goście - babcie oraz dziadkowie. Dzieci zatańczyły poloneza oraz zaśpiewały piosenki i złożyły przepiękne życzenia w formie wierszyków. Po części artystycznej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

      U przedszkolaków nie zabrakło zajęć kulinarnych. Dzięki kuchni, która powstała w szkole w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”,  dzieci mogły przez chwilę być kucharzami i przygotować smaczne gofry i naleśniki.

      W marcu obchodziliśmy wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet. Z okazji  Dnia Kobiet młodzi dżentelmeni złożyli życzenia oraz wręczyli dziewczynkom kwiaty, laurki i prezenty. Nie obyło się bez wspólnego, słodkiego poczęstunku.

       

       

     •  Pierwszy kwartał 2023 w harcerskim  działaniu

      09.03.2023

      Po raz 11 w styczniu odbył się  Rajd Pamięci Ewakuacji Oflagu II C Woldenberg. Tradycyjnie wyruszył z nami patrol z Urzędu Miejskiego w Dobiegniewie oraz synowie Woldenberczyków. Relacja z tego zdarzenia ukazała się w TVP Gorzów w programie „Pamięć i tożsamość”.

      Podczas ferii harcerze wyjechali na jednodniową wycieczkę do Poznania. Mieli okazję zwiedzić Historyland, zrobić własnoręcznie czekoladę oraz zjeść tradycyjne poznańskie danie pyry z gzikiem. Nasza drużyna prezentowała się bardzo dobrze, o czym świadczą wpisy na naszej stronie FB. Zuchy pojechały do Gorzowa Wlkp., gdzie  obejrzały film „Mumie”, poprawiły kondycję fizyczną w Parku Trampolin i po posiłku w McDonaldzie wróciły pociągiem do Drezdenka.

      22 lutego to święto wszystkich skautów. Nasi harcerze nawiązali listowny kontakt ze skautami z Niemiec i Szwajcarii. W tym dniu, podczas zbiórki, członkowie drużyny zdobyli nowe sprawności i tropy.

      1. Dobiegniewska Drużyna Harcerska i Zuchowa ma już 12 lat. Urodzinową zbiórkę przełożyliśmy na maj, ponieważ chcemy się spotkać w plenerze z harcerzami i harcerkami, którzy wcześniej należeli do naszej drużyny.  Przed nami Złaz Hufca, na którym po długiej przerwie spotkamy się z innymi harcerzami i zuchami z Drezdenka i Strzelec Kraj. Planujemy już wyjazdy wakacyjne, kolonię w lipcu i obóz harcerski w sierpniu.

     • Trzymaj formę

      22.02.2023

      Gminny Zespół Szkół przystąpił do projektu "Trzymaj Formę".  "Trzymaj formę" to inicjatywa promująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zdrowe odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki. Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Program "Trzymaj formę "pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i po szerza ich wiedzę o świecie. Realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły. Program uczy prawidłowego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie. Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj Formę" współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności. 

       

     • Roztańczony SKS

      21.02.2023

      W naszej szkole w ramach programu Szkolny Klub Sportowy prowadzone są zajęcia taneczne dla chętnych uczniów. Udział w zajęciach wszechstronnie rozwija organizm młodego człowieka, wzmacnia koordynację i świadomość ciała, wpływa na poprawę samopoczucia i kreatywność wychowanków oraz podnosi samoocenę. Lekkość oraz swoboda z jaką dziewczęta wykonują wszystkie ćwiczenia świadczy jedynie o tym, że kochają to, co robią pomimo ogromu pracy, jaką muszą w to włożyć. Efekty pracy  wszyscy widzimy w postaci występów scenicznych uświetniających szkolne i gminne przedsięwzięcia. Mam nadzieję, że program ten przyczyni się do rozwoju zainteresowań i uzdolnień ruchowo - tanecznych uczennic naszej szkoły, do popularyzacji tańca oraz będzie stanowił ciekawą formą spędzania przez nie czasu wolnego.

       Zajęcia taneczne w szkole  w ramach SKS prowadzi pani Barbara Grzebyk.

      Dziewczęta wystąpiły podczas  Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego,  obchodach Dnia Seniora w Ługach, w Pikniku Bożonarodzeniowym, podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

      „O TAŃCU NIE DA SIĘ PISAĆ […] TANIEC TRZEBA TAŃCZYĆ”  PAULO COELHO

       

     • 100 dni do matury

      20.02.2023

      W sobotę, 28.01.2023 maturzyści Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie świętowali symboliczne 100 dni do matury. Uczniowie wraz z nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi wzięli udział w pięknym balu w stylu " Hollywood ", który odbył się w szkolnych murach. Uczniowie pod przewodnictwem Pani Barbary Grzebyk zatańczyli poloneza oraz po raz pierwszy w historii naszej szkoły- walca. Z okolicznościowych przemówień wybrzmiały przede wszystkim słowa podziękowań skierowanych w stronę rodziców, wychowawcy, grona pedagogicznego oraz wszystkich osób, które przyczyniły się do organizacji studniówkowej nocy. Mistrzowie i mistrzynie parkietu nie schodzili z niego bardzo długo. Zabawa trwała do rana!

     • Dzień w masce karnawałowej

      02.02.2023

       W piątek 27 stycznia  Samorząd Uczniowski zorganizował kolejny dzień wolny od pytania. Warunek był łatwy do spełnienia. Należało tego dnia założyć maskę karnawałową- minimum 5 osób z klasy. Uczniowie naszej szkoły nie zawiedli. Kolejny raz pokazali swoją pomysłowość. Takim karnawałowym akcentem zaczynamy ferie zimowe :)

     • Szkolny wyjazd do Filharmonii Gorzowskiej

      15.01.2023

      10 stycznia 2023 roku osiemdziesięcioro  uczniów naszej szkoły z klas czwartych i piątych było w Filharmonii Gorzowskiej na najsłynniejszym zimowym przedstawieniu baletowym „Dziadek do orzechów”. Celem wyjazdu było wprowadzenie młodych ludzi w świat muzyki klasycznej i umożliwienie jej odbioru na żywo. Przedstawienie łączyło w sobie najbardziej znane fragmenty dzieła Piotra  Czajkowskiego z pięknym baletem w wykonaniu artystów z Poznania. Całość przeplatały tematyczne słowa wiążące prowadzącej wraz z materiałami filmowymi z zajęć w szkole baletowej, a nawet próby „baletowego” uaktywnienia publiczności. Uczniowie przekonali się, że wyjazd do filharmonii to wspaniałe, muzyczne przeżycie i wartościowe doświadczenie. Nagrodzili artystów brawami, a na koniec poprosili o wspólne zdjęcie.

      Uzupełnieniem wyjazdowych atrakcji był pobyt w Miejskim Przedsiębiorstwie  Komunikacji. Jego przedstawiciel, p. Marcin  Pejski, pokazał dzieciom w zajezdni tabor tramwajowy, miejsce napraw pojazdów, a na koniec zaprosił na przejazd  przez Gorzów Wlkp. linią z Wieprzyc na Piaski. Uczniowie mogli doświadczyć  atrakcyjnej dla nich jazdy tramwajem, kasowania biletów. To była kolejna, miła przygoda w Gorzowie  Wlkp.

     • II Powiatowy Przegląd Kolęd

      24.02.2023

      W czwartek, 05.01.2023 uczniowie klasy 4 liceum z Zespołu Szkół w Dobiegniewie reprezentowali naszą szkołę podczas II Powiatowego Przeglądu Kolęd w Strzeleckim Ośrodku Kultury. Maturzyści wraz z wychowawcą klasy wystąpili z piosenką „Świeć gwiazdeczko”, przedstawiając jednocześnie krótkie i zarazem bardzo pomysłowe i ciekawe przedstawienie. Uczniowie, jako zwycięzcy szkolnego przeglądu kolęd, odebrali bon o wartości 500 zł fundowanego przez Starostę Strzelecko-Drezdeneckiego.

     • Wycieczka do Gorzowa Wlkp.

      10.01.2023

      5 stycznia 2023 roku odbyła się wycieczka na lodowisko i basen do Gorzowa Wlkp. Brali w niej udział uczniowie klasy IVB i sportowcy uczestniczący w zajęciach SKS i Sport Klubów. Opiekunami byli nauczyciele wychowania fizycznego: Dariusz Majowicz i Jakub Oberda. Na lodowisku niektórzy uczyli się jazdy na łyżwach, inni ją doskonalili. Nie obeszło się bez kontrolowanych upadków. Na basenie rekreacyjnym można było korzystać ze zjeżdżalni o różnej długości, basenu do nauki pływania, „dzikiej rzeki”, kąpieli bąbelkowej, gejzerów i armatek wodnych. Aktywnie spędzony czas, połączony z dobrą zabawą, zapewnił uczniom wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

     • Grudzień u przedszkolaków!

      08.01.2023

      6 grudnia dzieci z Oddziału Przedszkolnego, tak jak pozostałych uczniów klas starszych, odwiedził Święty Mikołaj, który wręczył im prezenty. Tego samego dnia dzieci razem z wychowawcami udały się na Plac pchor. T.Starca i przystroiły choinkę, przygotowanymi wcześniej ozdobami.

      W drugiej połowie grudnia, dzięki „kuchni szkolnej”, która powstała w ramach projektu ,,Laboratoria Przyszłości”, dzieci piekły pierniczki, a następnego dnia ozdabiały je według własnego pomysłu przy użyciu kolorowych ozdób oraz niesamowicie słodkiego lukru.

      Przedszkolaki udały się również do szkoły przy ul. Poznańskiej na przedstawienie przygotowane przez nauczycieli GZS w Dobiegniewie.  22 grudnia spędziły magiczny czas z wychowawcami w czasie Wigilii Klasowej.

     • Jasełka

      28.12.2022

      22 grudnia wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły przy ul. Gdańskiej  świętowali nadejście Świąt Bożego Narodzenia. Szkołę odwiedzili  rodzice i sympatycy, aby obejrzeć spektakl teatralny w wykonaniu uczniów klas I-VI. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, a śpiewane wspólnie kolędy nastroiły świątecznie dzieci i dorosłych. Występ podsumowały dzieci z grupy zerowej  śpiewając piosenkę świąteczną przy świecach samodzielnie wykonanych lampionów. Słowa piosenki ,,Życzenia mają moc w tę wigilijną noc” na długo pozostały na ustach  wszystkich uczestników spotkania. Niech się spełnią. Wesołych Świąt!

     • „Mikołajkowa pomyłka”

      02.03.2023

      21 grudnia w naszej szkole odbył się  spektakl teatralny pt.  „Mikołajkowa pomyłka”.  Było to o tyle niezwykłe wydarzenie, iż role odgrywali pracownicy Gminnego Zespołu Szkół. W postacie bohaterów przedstawienia wcieliły  się : p. dyrektor Elżbieta Moś -  jako mama Magdalenki, p. Renata Zasik - Mikołaj,  p. Barbara Grzebyk- pani Kacperkowa, p. Ewa Paluta- Małgosia, p.  Izabela Klimczyk- Śnieżynka, p. Paulina Paczesna- bałwan,  p. Urszula Czupryniak- Magdalenka,  p. Sylwia Wróblewska- Bekała-Mateuszek, p. Agnieszka Jacków- mama Mateuszka i Małgosi oraz p. Dorota Pater-babcia Magdalenki . Nad wszystkim czuwała p. Edyta Dudyk- reżyser przedstawienia. Teatr to aktor i widz. W tej drugiej, równie ważnej roli wystąpili uczniowie kl. 1-8 szkoły podstawowej, LO,Branżowej oraz przedszkolaki  i zaproszeni goście. Wśród oglądających spektakl byli Burmistrz Dobiegniewa p. S. Łaźniewska oraz przedstawiciele Urzędu Gminy. Docenili naszych aktorów brawami, padło wiele ciepłych słów. Wielkie podziękowania należą się naszym aktorom, którzy tak dobrze przygotowali się do swoich ról , zarówno jeśli chodzi  o kostiumy, jak i o przydzieloną rolę.  Inicjatywa ta dała wiele radości oraz satysfakcji aktorom  i widzom. W przyszłości może się więc zdarzyć jakaś kontynuacja…….   Kto wie?